Agnieszka Bieńkowska

partner, doradca podatkowy

Agnieszka Bieńkowska

Partner, doradca podatkowy w Gekko Taxens. Posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT. Kieruje projektami z zakresu restrukturyzacji i planowania podatkowego oraz opracowywania i wdrażania procedur podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz podmiotów z branży motoryzacyjnej oraz firm z sektora dóbr konsumpcyjnych. Uznany ekspert z zakresu doradztwa na rzecz jednostek sektora finansów publicznych. Reprezentuje samorządy w sporach z organami podatkowymi, doradza przy przekształceniach oraz planowaniu i realizacji inwestycji, wspomaga samorządy w bieżących rozliczeniach podatków, w tym w kwestiach związanych z rozliczeniami podatku VAT w projektach unijnych.

Autorka licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego, prelegentka na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach z zakresu podatku VAT, w tym szkoleniach i konferencjach dotyczących zagadnień podatkowych w jednostkach samorządu terytorialnego.

W rankingu publikowanym przez międzynarodowy magazyn International Tax Review uznana za jednego z najlepszych w Polsce doradców w zakresie podatków pośrednich.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1996 r. w departamencie podatkowym EY, ostatnio zajmowała stanowisko Partnera w spółce doradztwa podatkowego MDDP. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.