Joanna Pęczek-Czerwińska

doradca podatkowy

Joanna Pęczek Czerwińska

Partner, doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w szczególności z zakresu podatku VAT. Posiada doświadczenie we wdrażaniu nowych regulacji podatkowych do systemów księgowo-podatkowo-finansowych przedsiębiorcy (rozliczenia z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, weryfikacja płatności na rachunki bankowe z Białej Listy, Nowa Matryca Stawek VAT, plik JPK_VAT z deklaracją, weryfikacja numerów VAT w bazach krajowych i międzynarodowych, SLIM VAT). 

Prowadziła liczne szkolenia w zakresie podatku VAT i akcyzy oraz uczestniczyła jako prelegent w konferencjach podatkowych z tego obszaru. Była również wykładowcą podczas siedmiu edycji podatkowych studiów podyplomowych realizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego, a także podczas kursów przygotowujących do egzaminu państwowego dla kandydatów na doradców podatkowych. Jest autorką wielu publikacji dotyczących zagadnień podatkowych.

Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2005 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w firmach z Wielkiej Czwórki oraz po stronie biznesu jako Tax In-House (branża farmaceutyczna). Dzięki pracy jako Tax In-House posiada praktyczne doświadczenie w zakresie różnego rodzaju procesów występujących u przedsiębiorców.