Halina Więckowska-Sulimierska

radca prawny

Halina Więckowska-Sulimierska

Partner kierujący praktyką nieruchomości w kancelarii prawnej Gekko Taxens M. Sobońska – Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.

Od wielu lat doradza we wszelkich aspektach prawa obrotu nieruchomościami dla podmiotów polskich i zagranicznych. Praktykę zawodową prowadzi przede wszystkim w następujących obszarach prawa:

  • Transakcje sprzedaży i nabycia nieruchomości przemysłowych, obiektów biurowych, handlowych, hoteli, gruntów rolnych i nieruchomości mieszkaniowych
  • Struktury typu joint venture oraz powiązane kwestie korporacyjne w związku z transakcjami nabywania i zbywania nieruchomości
  • Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych po stronie najemców (dzierżawców) oraz wynajmujących (wydzierżawiających)
  • Restrukturyzacja w zakresie nieruchomości
  • Badania tytułu prawnego do nieruchomości, w tym w związku z procesami finansowania i refinansowania nieruchomości
  • Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
  • Proces administracyjny (w tym uzyskiwanie decyzji w procesie budowlanym)
  • Doradztwo i negocjacje umów związanych z procesem budowlanym (w tym z generalnym wykonawcą, projektantem i pozostałymi uczestnikami procesu budowlanego)

Rekomendowana i wyróżniana przez The Legal 500 EMEA w zakresie Nieruchomości oraz „Legal Experts Europe, Middle East and Africa”. Nominowana, jako wiodący prawnik najlepszego zespołu nieruchomościowego 2018 przez Top Woman in Real Estate.

W latach 2008–2018 była Współprzewodniczącą Komitetu ds. Nieruchomości przy Amerykańskiej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W latach 2010–2018 pełniła funkcję przewodniczącej inicjatywy „Women in the Profession” w kancelarii K&L Gates w Warszawie.

W latach 1997–2010 współpracowała z warszawskim biurem kancelarii Hogan&Hartson, natomiast w latach 2010–2019 współpracowała z kancelarią K&L Gates najpierw jako Of Counsel a następnie, jako Partner kierujący praktyką nieruchomości w warszawskim biurze tej kancelarii.

W ramach swojej praktyki odbyła kursy i szkolenia z zakresu Prawa Unii Europejskiej w Brukseli oraz ukończyła Szkołę Prawa Brytyjskiego pod patronatem Cambridge University.