Małgorzata Sobońska-Szylińska

partner, adwokat

Małgorzata Sobońska-Szylińska

Partner, adwokat w Gekko Taxens. Specjalizuje się w obsłudze sporów podatkowych i sądowych, jest jednym z najbardziej cenionych na rynku polskim adwokatów zajmujących się postępowaniami karnymi skarbowymi. Reprezentowała klientów w kilkuset procesach sądowych m.in. przed sądami administracyjnymi, sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, Krajową Izbą Odwoławczą oraz Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luxemburgu.

Doradza klientom z zakresu prawa administracyjnego, w szczególności w związku z ochroną środowiska, w tym w odniesieniu do ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Doradzała w tym zakresie największym firmom motoryzacyjnym w Polsce. Specjalizuje się również w prawie własności intelektualnej – współpracowała z największymi wydawnictwami działającymi w Polsce na rynku prasowym, w jednym z nich przez ponad rok pełniąc funkcję dyrektora działu prawnego.

Dwukrotnie wyróżniona w ogólnopolskim rankingu “Dziennika Gazety Prawnej” jako czołowy procesualista w tematyce podatkowej (3 miejsce w 2008 r.; 2 miejsce w 2011 r.). W roku 2015 została wskazana przez prestiżowy magazyn International Tax Review jako jedna z najlepszych prawniczek w Polsce zajmująca się sporami podatkowymi.

Członkini Rady Fundacji „Polki mogą wszystko” utworzonej przez wydawnictwo Edipresse Polska z inicjatywy pracowników tygodnika „Przyjaciółka”. Misją Fundacji jest m.in. niesienie pomocy dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody trudne do pokonania również dla dorosłych, takie jak kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.